Fascynujacy piwny świat

Jaki obraz pojawia się Wam przed oczami na myśl o słowie „piwo”? Założę się, że większość widzi w wyobraźni kufel złocistego napoju z białą pianką. Czujecie ten lekko chmielowy zapach, a w ustach odczuwacie delikatną goryczkę. Jednak świat piwny jest znacznie bardziej złożony, pełno w nim różnorodnych zapachów, smaków, a nawet barw.
I o tym właśnie ma być ten blog, o cudownym piwnym świecie. Cykl artykułów o stylach piwnych przeprowadzi Was przez świat niezwykłych gatunków piw. Wierzę, że wirtualna przygoda sprawi, że zapragniecie skosztować także w realu gorzkiego smaku bittera, słodkiego milk stouta, kwaśnego berliner weisse, czy słonawego gose. Zabiorę Was w świat niezwykłych zapachów: bananowo-goździkowego weizena, witbiera o zapachu cytrusów, winter beer o zapachu świątecznego piernika. Nie zabraknie bodźców wizualnych, kusić Was będą białe piwa pszeniczne, złote märzeny, brązowe mildy, bursztynowe belgian pale ale, czerwone piwa flamandzkie i nieprzeźroczyście czarne stouty.
O ileż przyjemniej delektować się piwem znając jego tajemnice! Dlatego proponuję Wam podróż w czasie – poznanie korzeni danego piwnego stylu, niezwykłych historii związanych z jego powstaniem, jego charakterystycznych cech, sposobów wytwarzania.
Postaram się wprowadzić Was w arkana sztuki doboru odpowiedniego naczynia (szklanki, kufla, pokala) oraz zasugeruję dania najlepiej komponujące się z danym stylem…
Postaram się odwiedzić i opisać browary, gromadząc wiedzę na temat ich historii, technologii, wyposażenia, wykorzystywanych surowców.
Uwielbiam rozmowy o piwie, zawsze są inspirujące, dlatego znajdziecie tutaj także zapisy rozmów z piwnymi pasjonatami: piwowarami, piwoszami, barmanami.
… i na koniec najważniejsze nauczę Was warzyć piwo we własnym domu!!! Czy nie brzmi to obiecująco?